Surrey | # 506 Jade - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOO506 |
| Name & Color | SURREY # 506 JADE |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.6" H-4.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Surrey | # 506 Jade - Maxwell Fabric
Surrey | # 506 Jade - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOO506 |
| Name & Color | SURREY # 506 JADE |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.6" H-4.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $98.91
-65%$98.91
$34.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOO506 |
| Name & Color | SURREY # 506 JADE |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-2.6" H-4.3" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












