Swindon | # 603 Blue Jeans - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Swindon # 603 Blue Jeans. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL603 |
| Name & Color | SWINDON # 603 BLUE JEANS |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Swindon | # 603 Blue Jeans - Maxwell Fabric
Swindon | # 603 Blue Jeans - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Swindon # 603 Blue Jeans. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL603 |
| Name & Color | SWINDON # 603 BLUE JEANS |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
$107.91
Swindon | # 603 Blue Jeans - Maxwell Fabric—
$107.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Shop Maxwell Fabric pattern name Swindon # 603 Blue Jeans. Enjoy this charming Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL603 |
| Name & Color | SWINDON # 603 BLUE JEANS |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












