Swindon | # 617 Fern - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL617 |
| Name & Color | SWINDON # 617 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Swindon | # 617 Fern - Maxwell Fabric
Swindon | # 617 Fern - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL617 |
| Name & Color | SWINDON # 617 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $107.91
-65%$107.91
$37.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | SOL617 |
| Name & Color | SWINDON # 617 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 50% COTTON50% POLYESTER |
| Repeat | H-3" |
| Cleaning | DRY CLEAN ONLY |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












