T24410 | Overlook, Gold - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Save on Thibaut Wallpaper Product# T24410, pattern name Overlook, color name Gold, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this beautiful Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24410 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T24410 | Overlook, Gold - Thibaut Wallpaper
T24410 | Overlook, Gold - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Save on Thibaut Wallpaper Product# T24410, pattern name Overlook, color name Gold, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this beautiful Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24410 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |
$312.00
T24410 | Overlook, Gold - Thibaut Wallpaper—
$312.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Save on Thibaut Wallpaper Product# T24410, pattern name Overlook, color name Gold, from the Yutori collection. Overlook evokes the gentle silhouette of hazy mountains in the distance, offering a soft, atmospheric backdrop of abstract, indistinct shapes. Printed on fine abaca, this wallcovering features subtle texture and layered tones of gold, copper, spruce, and bark. Enjoy this beautiful Wallpaper. Samples always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24410 |
| Pattern Name | Overlook |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Organic Textures |
