T24419 | Silver Lining, Indigo and Gold - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern number T24419, pattern name Silver Lining, color name Indigo and Gold, from the Yutori collection. Reminiscent of layered clouds, Silver Lining is a watercolor abstract printed on natural abaca. Its metallic ground adds an elegant flair to its earthy color palette of mineral, eggplant, indigo, champagne and gold. Silver Lining is also available in a matching 100% linen fabric. Enjoy this amazing Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24419 |
| Pattern Name | Silver Lining |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T24419 | Silver Lining, Indigo and Gold - Thibaut Wallpaper
T24419 | Silver Lining, Indigo and Gold - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern number T24419, pattern name Silver Lining, color name Indigo and Gold, from the Yutori collection. Reminiscent of layered clouds, Silver Lining is a watercolor abstract printed on natural abaca. Its metallic ground adds an elegant flair to its earthy color palette of mineral, eggplant, indigo, champagne and gold. Silver Lining is also available in a matching 100% linen fabric. Enjoy this amazing Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24419 |
| Pattern Name | Silver Lining |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Distressed Textures |
$430.40
T24419 | Silver Lining, Indigo and Gold - Thibaut Wallpaper—
$430.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern number T24419, pattern name Silver Lining, color name Indigo and Gold, from the Yutori collection. Reminiscent of layered clouds, Silver Lining is a watercolor abstract printed on natural abaca. Its metallic ground adds an elegant flair to its earthy color palette of mineral, eggplant, indigo, champagne and gold. Silver Lining is also available in a matching 100% linen fabric. Enjoy this amazing Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24419 |
| Pattern Name | Silver Lining |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Abaca |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Gold |
| Theme | Distressed Textures |
