T34011 | Hampshire, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Search Thibaut Wallpaper Item# T34011, pattern name Hampshire, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The open weave of Hampshire resembles a natural linen, with a slight metallic print on top. Its subtle pearlescent shine adds sophistication and elegance to its organic aesthetic. Enjoy this popular wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34011 |
| Pattern Name | Hampshire |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34011 | Hampshire, Off White - Thibaut Wallpaper
T34011 | Hampshire, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Search Thibaut Wallpaper Item# T34011, pattern name Hampshire, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The open weave of Hampshire resembles a natural linen, with a slight metallic print on top. Its subtle pearlescent shine adds sophistication and elegance to its organic aesthetic. Enjoy this popular wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34011 |
| Pattern Name | Hampshire |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
$158.40
T34011 | Hampshire, Off White - Thibaut Wallpaper—
$158.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Search Thibaut Wallpaper Item# T34011, pattern name Hampshire, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The open weave of Hampshire resembles a natural linen, with a slight metallic print on top. Its subtle pearlescent shine adds sophistication and elegance to its organic aesthetic. Enjoy this popular wallpaper. Swatches available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34011 |
| Pattern Name | Hampshire |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |












