T34024 | Town Bank, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Purchase Thibaut Wallpaper Pattern# T34024, pattern name Town Bank, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The textured emboss on Town Bank simulates a natural raffia weave. A wash of color on top adds elegance while still maintaining its durability as a vinyl wallcovering. Enjoy this impressive Wallpaper. Cuttings available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34024 |
| Pattern Name | Town Bank |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34024 | Town Bank, Off White - Thibaut Wallpaper
T34024 | Town Bank, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Purchase Thibaut Wallpaper Pattern# T34024, pattern name Town Bank, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The textured emboss on Town Bank simulates a natural raffia weave. A wash of color on top adds elegance while still maintaining its durability as a vinyl wallcovering. Enjoy this impressive Wallpaper. Cuttings available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34024 |
| Pattern Name | Town Bank |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
$188.80
T34024 | Town Bank, Off White - Thibaut Wallpaper—
$188.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Purchase Thibaut Wallpaper Pattern# T34024, pattern name Town Bank, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. The textured emboss on Town Bank simulates a natural raffia weave. A wash of color on top adds elegance while still maintaining its durability as a vinyl wallcovering. Enjoy this impressive Wallpaper. Cuttings available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34024 |
| Pattern Name | Town Bank |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 39 in (99.06 cm) |
| Match | Random Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 43.88 sq/ft (4.08 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 87.75 sq/ft (8.15 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |












