T34027 | Twillingate, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper SKU T34027, pattern name Twillingate, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. Twillingate is designed to resemble dried lotus leaves, cut and assembled atop a pearlized backing, an ode to our Namonaki wallcovering. A delicate and organic concept made durable and cleanable in this vinyl interpretation, available in five colorways of natural creams and browns, to striking black and spa blue. Enjoy this enchanting wallpaper. Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34027 |
| Pattern Name | Twillingate |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34027 | Twillingate, Off White - Thibaut Wallpaper
T34027 | Twillingate, Off White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper SKU T34027, pattern name Twillingate, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. Twillingate is designed to resemble dried lotus leaves, cut and assembled atop a pearlized backing, an ode to our Namonaki wallcovering. A delicate and organic concept made durable and cleanable in this vinyl interpretation, available in five colorways of natural creams and browns, to striking black and spa blue. Enjoy this enchanting wallpaper. Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34027 |
| Pattern Name | Twillingate |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
$123.20
T34027 | Twillingate, Off White - Thibaut Wallpaper—
$123.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper SKU T34027, pattern name Twillingate, color name Off White, from the Texture Resource 9 collection. Twillingate is designed to resemble dried lotus leaves, cut and assembled atop a pearlized backing, an ode to our Namonaki wallcovering. A delicate and organic concept made durable and cleanable in this vinyl interpretation, available in five colorways of natural creams and browns, to striking black and spa blue. Enjoy this enchanting wallpaper. Memo available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34027 |
| Pattern Name | Twillingate |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |












