T34032 | Bristlecone, Grey - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Pattern number T34032, pattern name Bristlecone, color name Grey, from the Texture Resource 9 collection. Reminiscent of a wood inlay design, the geometric pattern of Bristlecone was inspired by original art of pine needles and bark. We've maintained that natural texture in an embossed vinyl wallcovering offered in four colorways. Enjoy this fabulous Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34032 |
| Pattern Name | Bristlecone |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34032 | Bristlecone, Grey - Thibaut Wallpaper
T34032 | Bristlecone, Grey - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Pattern number T34032, pattern name Bristlecone, color name Grey, from the Texture Resource 9 collection. Reminiscent of a wood inlay design, the geometric pattern of Bristlecone was inspired by original art of pine needles and bark. We've maintained that natural texture in an embossed vinyl wallcovering offered in four colorways. Enjoy this fabulous Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34032 |
| Pattern Name | Bristlecone |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
$123.20
T34032 | Bristlecone, Grey - Thibaut Wallpaper—
$123.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Pattern number T34032, pattern name Bristlecone, color name Grey, from the Texture Resource 9 collection. Reminiscent of a wood inlay design, the geometric pattern of Bristlecone was inspired by original art of pine needles and bark. We've maintained that natural texture in an embossed vinyl wallcovering offered in four colorways. Enjoy this fabulous Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34032 |
| Pattern Name | Bristlecone |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |












