T34041 | Taluk Sisal, Bright White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Item T34041, pattern name Taluk Sisal, color name Bright White, from the Texture Resource 9 collection. The look of natural grasscloth, reimagined in performance vinyl. This designer-favorite faux grasscloth returns in 10 updated colorways—including terracotta, blush, and forest green—bringing the palette to 31 versatile options. Durable, cleanable, and endlessly stylish, it offers the texture you love with the performance you need. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34041 |
| Pattern Name | Taluk Sisal |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34041 | Taluk Sisal, Bright White - Thibaut Wallpaper
T34041 | Taluk Sisal, Bright White - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Item T34041, pattern name Taluk Sisal, color name Bright White, from the Texture Resource 9 collection. The look of natural grasscloth, reimagined in performance vinyl. This designer-favorite faux grasscloth returns in 10 updated colorways—including terracotta, blush, and forest green—bringing the palette to 31 versatile options. Durable, cleanable, and endlessly stylish, it offers the texture you love with the performance you need. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34041 |
| Pattern Name | Taluk Sisal |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |
$123.20
T34041 | Taluk Sisal, Bright White - Thibaut Wallpaper—
$123.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Item T34041, pattern name Taluk Sisal, color name Bright White, from the Texture Resource 9 collection. The look of natural grasscloth, reimagined in performance vinyl. This designer-favorite faux grasscloth returns in 10 updated colorways—including terracotta, blush, and forest green—bringing the palette to 31 versatile options. Durable, cleanable, and endlessly stylish, it offers the texture you love with the performance you need. Enjoy this dazzling Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34041 |
| Pattern Name | Taluk Sisal |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Neutral |
| Theme | Textured |












