T34075 | Katamari, Silver - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper Pattern number T34075, pattern name Katamari, color name Silver, from the Texture Resource 9 collection. Katamari resembles hand-laid squares of metal leaf. Elegant and delicate in appearance, its Type II Vinyl construction makes it durable enough for the highest traffic areas. A perfect complement on an adjacent wall or ceiling when paired with the floral Katamari Bud wallcovering. Enjoy this inspiring Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34075 |
| Pattern Name | Katamari |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34075 | Katamari, Silver - Thibaut Wallpaper
T34075 | Katamari, Silver - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper Pattern number T34075, pattern name Katamari, color name Silver, from the Texture Resource 9 collection. Katamari resembles hand-laid squares of metal leaf. Elegant and delicate in appearance, its Type II Vinyl construction makes it durable enough for the highest traffic areas. A perfect complement on an adjacent wall or ceiling when paired with the floral Katamari Bud wallcovering. Enjoy this inspiring Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34075 |
| Pattern Name | Katamari |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |
$128.00
T34075 | Katamari, Silver - Thibaut Wallpaper—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Shop Thibaut Wallpaper Pattern number T34075, pattern name Katamari, color name Silver, from the Texture Resource 9 collection. Katamari resembles hand-laid squares of metal leaf. Elegant and delicate in appearance, its Type II Vinyl construction makes it durable enough for the highest traffic areas. A perfect complement on an adjacent wall or ceiling when paired with the floral Katamari Bud wallcovering. Enjoy this inspiring Wallpaper. Memo available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34075 |
| Pattern Name | Katamari |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Textured |












