T34092 | Copenhagen, Lavender - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.67 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9.34 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern T34092, pattern name Copenhagen, color name Lavender, from the Texture Resource 9 collection. Copenhagen has a design and texture evocative to tweed and incorporates two complementary tones. It is offered in eight colors, from soft neutrals to lavender and navy. Enjoy this exceptional Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34092 |
| Pattern Name | Copenhagen |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.35 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.67 yd (4.27 m) |
| Double Roll Area | 60.71 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9.34 yd (8.54 m) |
| Color | Purple |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T34092 | Copenhagen, Lavender - Thibaut Wallpaper
T34092 | Copenhagen, Lavender - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.67 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9.34 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern T34092, pattern name Copenhagen, color name Lavender, from the Texture Resource 9 collection. Copenhagen has a design and texture evocative to tweed and incorporates two complementary tones. It is offered in eight colors, from soft neutrals to lavender and navy. Enjoy this exceptional Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34092 |
| Pattern Name | Copenhagen |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.35 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.67 yd (4.27 m) |
| Double Roll Area | 60.71 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9.34 yd (8.54 m) |
| Color | Purple |
| Theme | Textured |
$110.40
T34092 | Copenhagen, Lavender - Thibaut Wallpaper—
$110.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.67 Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9.34 Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Looking for Thibaut Wallpaper Pattern T34092, pattern name Copenhagen, color name Lavender, from the Texture Resource 9 collection. Copenhagen has a design and texture evocative to tweed and incorporates two complementary tones. It is offered in eight colors, from soft neutrals to lavender and navy. Enjoy this exceptional Wallpaper. Samples available. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T34092 |
| Pattern Name | Copenhagen |
| Collection | Texture Resource 9 |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Match | Random Match Reverse Hang |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Embossed Vinyl |
| Single Roll Area | 30.35 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.67 yd (4.27 m) |
| Double Roll Area | 60.71 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9.34 yd (8.54 m) |
| Color | Purple |
| Theme | Textured |












