Tebessa-Nj | # 150 Pinto - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TU7150 |
| Name & Color | TEBESSA-NJ # 150 PINTO |
| Width | 54" |
| Content | FACE: 100% PVCBACKING: 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | REGULAR MAINTENANCE: WIPE WITH DAMP CLOTH & MILD SOAP; WIPE DRY. FOR MORE CLEANING INSTRUCTIONS GO TO MAXWELLFABRICS.COM/RESOURCES |
| Country of Origin | VIETNAM |
| Tests | 250,000 DOUBLE RUBS NFPA 260 CLASS I (UFAC), CAL 117-2013, IMO A652 (16) 8.2 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leather |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tebessa-Nj | # 150 Pinto - Maxwell Fabric
Tebessa-Nj | # 150 Pinto - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TU7150 |
| Name & Color | TEBESSA-NJ # 150 PINTO |
| Width | 54" |
| Content | FACE: 100% PVCBACKING: 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | REGULAR MAINTENANCE: WIPE WITH DAMP CLOTH & MILD SOAP; WIPE DRY. FOR MORE CLEANING INSTRUCTIONS GO TO MAXWELLFABRICS.COM/RESOURCES |
| Country of Origin | VIETNAM |
| Tests | 250,000 DOUBLE RUBS NFPA 260 CLASS I (UFAC), CAL 117-2013, IMO A652 (16) 8.2 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leather |
Original: $75.15
-65%$75.15
$26.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TU7150 |
| Name & Color | TEBESSA-NJ # 150 PINTO |
| Width | 54" |
| Content | FACE: 100% PVCBACKING: 100% POLYESTER |
| Repeat | 0 |
| Cleaning | REGULAR MAINTENANCE: WIPE WITH DAMP CLOTH & MILD SOAP; WIPE DRY. FOR MORE CLEANING INSTRUCTIONS GO TO MAXWELLFABRICS.COM/RESOURCES |
| Country of Origin | VIETNAM |
| Tests | 250,000 DOUBLE RUBS NFPA 260 CLASS I (UFAC), CAL 117-2013, IMO A652 (16) 8.2 |
| Notes | 0 |
| Color | Orange |
| Theme | Leather |











