Tetbury | # 504 Pine - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX7504 |
| Name & Color | TETBURY # 504 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-9.1" H-7.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tetbury | # 504 Pine - Maxwell Fabric
Tetbury | # 504 Pine - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX7504 |
| Name & Color | TETBURY # 504 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-9.1" H-7.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $98.91
-65%$98.91
$34.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX7504 |
| Name & Color | TETBURY # 504 PINE |
| Width | 54" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-9.1" H-7.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |












