Tillary | # 922 Adriatic - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Tillary # 922 Adriatic. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX8922 |
| Name & Color | TILLARY # 922 ADRIATIC |
| Width | 55" |
| Content | 55% RECYCLED POLYESTER45% POLYESTER |
| Repeat | V-7.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tillary | # 922 Adriatic - Maxwell Fabric
Tillary | # 922 Adriatic - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Tillary # 922 Adriatic. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX8922 |
| Name & Color | TILLARY # 922 ADRIATIC |
| Width | 55" |
| Content | 55% RECYCLED POLYESTER45% POLYESTER |
| Repeat | V-7.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
$107.10
Tillary | # 922 Adriatic - Maxwell Fabric—
$107.10
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Acquire Maxwell Fabric pattern name Tillary # 922 Adriatic. Enjoy this impressive Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | TX8922 |
| Name & Color | TILLARY # 922 ADRIATIC |
| Width | 55" |
| Content | 55% RECYCLED POLYESTER45% POLYESTER |
| Repeat | V-7.7" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, IRON LOW, TUMBLE DRY, DRY CLEAN, NO BLEACH, FIBREGUARD, RAILROADED |
| Country of Origin | INDIA |
| Tests | 100,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 - OEKOTEX |
| Notes | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |












