W4283-1 | Kravet Design, Neutral Solid - Kravet Design Wallpaper - W4283.1.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4283.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Classics |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4283-1 | Kravet Design, Neutral Solid - Kravet Design Wallpaper - W4283.1.0
W4283-1 | Kravet Design, Neutral Solid - Kravet Design Wallpaper - W4283.1.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4283.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Classics |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4283.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Ronald Redding Classics |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Solid |











