W4308-16 | Kravet Design, Beige Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4308.16.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4308.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Candice Olson Natural Discovery |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4308-16 | Kravet Design, Beige Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4308.16.0
W4308-16 | Kravet Design, Beige Botanical - Kravet Design Wallpaper - W4308.16.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4308.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Candice Olson Natural Discovery |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4308.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Candice Olson Natural Discovery |
| Width | 20.5" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 20.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |














