W4421-411 | Symphony Mica Wp, Beige Floral - Kravet Couture Wallpaper - W4421.411.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4421.411.0 |
| Pattern Name | Symphony Mica Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4420,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4421-411 | Symphony Mica Wp, Beige Floral - Kravet Couture Wallpaper - W4421.411.0
W4421-411 | Symphony Mica Wp, Beige Floral - Kravet Couture Wallpaper - W4421.411.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4421.411.0 |
| Pattern Name | Symphony Mica Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4420,W4422 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4421.411.0 |
| Pattern Name | Symphony Mica Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 36.41" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;BINDER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Floral |
| Notes | LINER RECOMMENDED,COORD PRINT:SYMPHONY;COORD WP: W4420,W4422 |














