W711200 | Bizette, Almond - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711200 |
| Pattern Name | Bizette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 45% Cotton, 29% Viscose, 16% Polyester, 10% Linen, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W711200 | Bizette, Almond - Thibaut Fabric
W711200 | Bizette, Almond - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711200 |
| Pattern Name | Bizette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 45% Cotton, 29% Viscose, 16% Polyester, 10% Linen, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Texture |
Original: $211.20
-65%$211.20
$73.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711200 |
| Pattern Name | Bizette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 45% Cotton, 29% Viscose, 16% Polyester, 10% Linen, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Texture |












