W711210 | Hillcrest, Stone - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711210 |
| Pattern Name | Hillcrest |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 79% Polyester, 11% Cotton, 10% olefin, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Stone |
| Theme | Herringbone |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W711210 | Hillcrest, Stone - Thibaut Fabric
W711210 | Hillcrest, Stone - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711210 |
| Pattern Name | Hillcrest |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 79% Polyester, 11% Cotton, 10% olefin, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Stone |
| Theme | Herringbone |
Original: $128.00
-65%$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711210 |
| Pattern Name | Hillcrest |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 79% Polyester, 11% Cotton, 10% olefin, Acrylic Backed |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Stone |
| Theme | Herringbone |












