W711213 | Milena, Parchment - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711213 |
| Pattern Name | Milena |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 51% Polyester, 34% Cotton, 11% Rayon, 4% Flax, Acrylic back |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Parchment |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W711213 | Milena, Parchment - Thibaut Fabric
W711213 | Milena, Parchment - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711213 |
| Pattern Name | Milena |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 51% Polyester, 34% Cotton, 11% Rayon, 4% Flax, Acrylic back |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Parchment |
| Theme | Solid |
Original: $129.60
-65%$129.60
$45.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711213 |
| Pattern Name | Milena |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 51% Polyester, 34% Cotton, 11% Rayon, 4% Flax, Acrylic back |
| Backing | Acrylic backed |
| Abrasion | 50,000+ |
| Application | Frame Ready |
| Clean Code | S |
| Color | Parchment |
| Theme | Solid |












