W711239 | Marquette, Almond - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711239 |
| Pattern Name | Marquette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 44% Viscose, 21% Acrylic, 12% Cotton, 10% Linen, 9% Wool, 4% Polyester |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30,000+ |
| Application | Upholstery |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W711239 | Marquette, Almond - Thibaut Fabric
W711239 | Marquette, Almond - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711239 |
| Pattern Name | Marquette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 44% Viscose, 21% Acrylic, 12% Cotton, 10% Linen, 9% Wool, 4% Polyester |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30,000+ |
| Application | Upholstery |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Solid |
Original: $238.40
-65%$238.40
$83.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W711239 |
| Pattern Name | Marquette |
| Collection | Signature Textures |
| Width | 54 in |
| Match | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | 44% Viscose, 21% Acrylic, 12% Cotton, 10% Linen, 9% Wool, 4% Polyester |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 30,000+ |
| Application | Upholstery |
| Clean Code | S |
| Color | Almond |
| Theme | Solid |












