W724490 | Yutori Fabric Book, Zeta, Platinum - Thibaut Fabric
Priced by the yard
Acquire Thibaut Fabric Pattern# W724490 pattern name Zeta from the collection Yutori Fabric Book. Enjoy this inspiring Fabric. Zeta is a horizontal textural weave that is ideal for any upholstery. It is offered in complementary, natural colors for the entire Yutori collection. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724490 |
| Pattern Name | Zeta |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 35% Cotton, 32% Viscose, 20% Polyester, 7% Acrylic, 6% Linen |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 40000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W724490 | Yutori Fabric Book, Zeta, Platinum - Thibaut Fabric
W724490 | Yutori Fabric Book, Zeta, Platinum - Thibaut Fabric
Priced by the yard
Acquire Thibaut Fabric Pattern# W724490 pattern name Zeta from the collection Yutori Fabric Book. Enjoy this inspiring Fabric. Zeta is a horizontal textural weave that is ideal for any upholstery. It is offered in complementary, natural colors for the entire Yutori collection. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724490 |
| Pattern Name | Zeta |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 35% Cotton, 32% Viscose, 20% Polyester, 7% Acrylic, 6% Linen |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 40000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
$228.00
W724490 | Yutori Fabric Book, Zeta, Platinum - Thibaut Fabric—
$228.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced by the yard
Acquire Thibaut Fabric Pattern# W724490 pattern name Zeta from the collection Yutori Fabric Book. Enjoy this inspiring Fabric. Zeta is a horizontal textural weave that is ideal for any upholstery. It is offered in complementary, natural colors for the entire Yutori collection. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W724490 |
| Pattern Name | Zeta |
| Collection | Yutori Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 35% Cotton, 32% Viscose, 20% Polyester, 7% Acrylic, 6% Linen |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 40000 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |












