W7980-02 | Alberti Bramante Stripe Terracotta - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Select Osborne & Little Wallpaper SKU W7980-02 pattern name Alberti Bramante Stripe Terracotta color name Orange. Enjoy this fabulous wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7980-02 |
| Pattern Name | Alberti Bramante Stripe Terracotta |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W7980-02 | Alberti Bramante Stripe Terracotta - Osborne & Little Wallpaper
W7980-02 | Alberti Bramante Stripe Terracotta - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Select Osborne & Little Wallpaper SKU W7980-02 pattern name Alberti Bramante Stripe Terracotta color name Orange. Enjoy this fabulous wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7980-02 |
| Pattern Name | Alberti Bramante Stripe Terracotta |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
$175.00
W7980-02 | Alberti Bramante Stripe Terracotta - Osborne & Little Wallpaper—
$175.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per 11 Yard Roll.
Select Osborne & Little Wallpaper SKU W7980-02 pattern name Alberti Bramante Stripe Terracotta color name Orange. Enjoy this fabulous wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7980-02 |
| Pattern Name | Alberti Bramante Stripe Terracotta |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |












