W7981-06 | Alberti Ligorio Stripe Ochre - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Product W7981-06 pattern name Alberti Ligorio Stripe Ochre color name Yellow. Enjoy this inspiring wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7981-06 |
| Pattern Name | Alberti Ligorio Stripe Ochre |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W7981-06 | Alberti Ligorio Stripe Ochre - Osborne & Little Wallpaper
W7981-06 | Alberti Ligorio Stripe Ochre - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Product W7981-06 pattern name Alberti Ligorio Stripe Ochre color name Yellow. Enjoy this inspiring wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7981-06 |
| Pattern Name | Alberti Ligorio Stripe Ochre |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
$175.00
W7981-06 | Alberti Ligorio Stripe Ochre - Osborne & Little Wallpaper—
$175.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Product W7981-06 pattern name Alberti Ligorio Stripe Ochre color name Yellow. Enjoy this inspiring wallpaper. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7981-06 |
| Pattern Name | Alberti Ligorio Stripe Ochre |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |












