W7982-07 | Alberti Peruzzi Stripe Dove - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-07 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Dove color name Grey. Enjoy this impressive wallpaper. Samples are available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-07 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Dove |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W7982-07 | Alberti Peruzzi Stripe Dove - Osborne & Little Wallpaper
W7982-07 | Alberti Peruzzi Stripe Dove - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-07 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Dove color name Grey. Enjoy this impressive wallpaper. Samples are available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-07 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Dove |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
$175.00
W7982-07 | Alberti Peruzzi Stripe Dove - Osborne & Little Wallpaper—
$175.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per 11 Yard Roll.
Shop Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-07 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Dove color name Grey. Enjoy this impressive wallpaper. Samples are available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-07 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Dove |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |












