W7982-08 | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Acquire Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-08 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Charcoal color name Grey. Enjoy this exceptional wallpaper. Memo are available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-08 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W7982-08 | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal - Osborne & Little Wallpaper
W7982-08 | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal - Osborne & Little Wallpaper
Priced Per 11 Yard Roll.
Acquire Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-08 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Charcoal color name Grey. Enjoy this exceptional wallpaper. Memo are available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-08 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
$175.00
W7982-08 | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal - Osborne & Little Wallpaper—
$175.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per 11 Yard Roll.
Acquire Osborne & Little Wallpaper Pattern number W7982-08 pattern name Alberti Peruzzi Stripe Charcoal color name Grey. Enjoy this exceptional wallpaper. Memo are available always online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Osborne & Little |
| Pattern Number | W7982-08 |
| Pattern Name | Alberti Peruzzi Stripe Charcoal |
| WEIGHT GSM | 1.3 |
| Width | 10m x 52cm (11 yds x 20½ ins) |
| Match | 1.3 |
| Repeat CM (INS) | - (-) |
| Country of Origin | UK |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |












