W9010 | Vegan Leathers, Cordoba, Stone - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9010 |
| Pattern Name | Cordoba |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 55% Polyester, 45% Polyurethane |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 200000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9010 | Vegan Leathers, Cordoba, Stone - Thibaut Fabric
W9010 | Vegan Leathers, Cordoba, Stone - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9010 |
| Pattern Name | Cordoba |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 55% Polyester, 45% Polyurethane |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 200000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Original: $131.20
-65%$131.20
$45.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9010 |
| Pattern Name | Cordoba |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 55% Polyester, 45% Polyurethane |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 200000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |












