W9044 | Vegan Leathers, Cabretta, Smoke - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9044 |
| Pattern Name | Cabretta |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 50% Polyester, 45% Polyurethane, 5% Silicone |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 500000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9044 | Vegan Leathers, Cabretta, Smoke - Thibaut Fabric
W9044 | Vegan Leathers, Cabretta, Smoke - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9044 |
| Pattern Name | Cabretta |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 50% Polyester, 45% Polyurethane, 5% Silicone |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 500000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
Original: $132.80
-65%$132.80
$46.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9044 |
| Pattern Name | Cabretta |
| Collection | Vegan Leathers |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 50% Polyester, 45% Polyurethane, 5% Silicone |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 500000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |












