W9135 | Woven Essentials, Theo, Ebony - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9135 |
| Pattern Name | Theo |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 1.87 (4.75 cm) |
| Repeat V | 2.5 (6.35 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9135 | Woven Essentials, Theo, Ebony - Thibaut Fabric
W9135 | Woven Essentials, Theo, Ebony - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9135 |
| Pattern Name | Theo |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 1.87 (4.75 cm) |
| Repeat V | 2.5 (6.35 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9135 |
| Pattern Name | Theo |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 1.87 (4.75 cm) |
| Repeat V | 2.5 (6.35 cm) |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Diamond/Ogee |












