W9136 | Woven Essentials, Salem Stripe, Linen - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9136 |
| Pattern Name | Salem Stripe |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0.75 (1.91 cm) |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9136 | Woven Essentials, Salem Stripe, Linen - Thibaut Fabric
W9136 | Woven Essentials, Salem Stripe, Linen - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9136 |
| Pattern Name | Salem Stripe |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0.75 (1.91 cm) |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Original: $147.20
-65%$147.20
$51.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9136 |
| Pattern Name | Salem Stripe |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0.75 (1.91 cm) |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |












