W9151 | Woven Essentials, Samara, Onyx - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9151 |
| Pattern Name | Samara |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W9151 | Woven Essentials, Samara, Onyx - Thibaut Fabric
W9151 | Woven Essentials, Samara, Onyx - Thibaut Fabric
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9151 |
| Pattern Name | Samara |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | W9151 |
| Pattern Name | Samara |
| Collection | Woven Essentials |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 0 |
| Repeat V | 0 |
| Construction | 88% Polyester, 12% Tekloom TPE |
| Backing | No backing required for uph |
| Abrasion | 1000000 |
| Method | Rinse any cleaning agent, wipe dry |
| Color | Black |
| Theme | Animal Skin |












