Wac1242-Wt | Silhouette, Ghost Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1242.Wt.0
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1242.WT.0 |
| Pattern Name | Silhouette |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Ghost |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wac1242-Wt | Silhouette, Ghost Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1242.Wt.0
Wac1242-Wt | Silhouette, Ghost Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1242.Wt.0
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1242.WT.0 |
| Pattern Name | Silhouette |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Ghost |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
Original: $90.00
-65%$90.00
$31.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1242.WT.0 |
| Pattern Name | Silhouette |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Ghost |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
















