Whf4128-Wt | Windsor, Warmstone Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Whf4128.Wt.0
This pattern is priced by the yard minimum 1 yard then 1 yard increments.
Looking for Winfield Thybony Wallpaper Item WHF4128.WT.0 pattern name Windsor from the collection Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering. Enjoy this WARMSTONE Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WHF4128.WT.0 |
| Pattern Name | Windsor |
| Collection | Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;NON WOVEN POLYESTER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Warmstone |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YARD;PERFORMANCE WALLCOVERING |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Whf4128-Wt | Windsor, Warmstone Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Whf4128.Wt.0
Whf4128-Wt | Windsor, Warmstone Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Whf4128.Wt.0
This pattern is priced by the yard minimum 1 yard then 1 yard increments.
Looking for Winfield Thybony Wallpaper Item WHF4128.WT.0 pattern name Windsor from the collection Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering. Enjoy this WARMSTONE Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WHF4128.WT.0 |
| Pattern Name | Windsor |
| Collection | Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;NON WOVEN POLYESTER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Warmstone |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YARD;PERFORMANCE WALLCOVERING |
$69.00
Whf4128-Wt | Windsor, Warmstone Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Whf4128.Wt.0—
$69.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard minimum 1 yard then 1 yard increments.
Looking for Winfield Thybony Wallpaper Item WHF4128.WT.0 pattern name Windsor from the collection Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering. Enjoy this WARMSTONE Textured Wallpaper. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WHF4128.WT.0 |
| Pattern Name | Windsor |
| Collection | Thom Filicia Performance Luxury Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VINYL ON NON WOVEN - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;NON WOVEN POLYESTER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Warmstone |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YARD;PERFORMANCE WALLCOVERING |








