10827 | Savile Suiting Pinstripe, London on Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10827 |
| Pattern Name | Savile Suiting Pinstripe - London on Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 0.75 in (1.91 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

10827 | Savile Suiting Pinstripe, London on Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
10827 | Savile Suiting Pinstripe, London on Navy - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10827 |
| Pattern Name | Savile Suiting Pinstripe - London on Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 0.75 in (1.91 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $92.40
-65%$92.40
$32.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10827 |
| Pattern Name | Savile Suiting Pinstripe - London on Navy |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 0.75 in (1.91 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |












