12089 | Perdido Seaglass - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12089 |
| Pattern Name | Perdido Seaglass |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12089 | Perdido Seaglass - Mag Fabric
12089 | Perdido Seaglass - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12089 |
| Pattern Name | Perdido Seaglass |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12089 |
| Pattern Name | Perdido Seaglass |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |












