2025108.316.0 | Tarim River Print, Kingsley - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025108.316.0 |
| Pattern Name | Tarim River Print |
| Collection | Kingsley |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ;PRESHRUNK ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025108.316.0 | Tarim River Print, Kingsley - Lee Jofa Fabric
2025108.316.0 | Tarim River Print, Kingsley - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025108.316.0 |
| Pattern Name | Tarim River Print |
| Collection | Kingsley |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ;PRESHRUNK ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025108.316.0 |
| Pattern Name | Tarim River Print |
| Collection | Kingsley |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ;PRESHRUNK ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Modern Chinoiserie |












