2025117.7.0 | Coastal Cane, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025117.7.0 |
| Pattern Name | Coastal Cane |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54.72" |
| Vert. Repeat | 3.42" |
| Horz. Repeat | 3.34" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Lattice |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025117.7.0 | Coastal Cane, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
2025117.7.0 | Coastal Cane, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025117.7.0 |
| Pattern Name | Coastal Cane |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54.72" |
| Vert. Repeat | 3.42" |
| Horz. Repeat | 3.34" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Lattice |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025117.7.0 |
| Pattern Name | Coastal Cane |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 54.72" |
| Vert. Repeat | 3.42" |
| Horz. Repeat | 3.34" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Pink |
| Theme | Lattice |












