2025119.23.0 | Sarasota Weave, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025119.23.0 |
| Pattern Name | Sarasota Weave |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025119.23.0 | Sarasota Weave, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
2025119.23.0 | Sarasota Weave, Lilly Pulitzer Iii - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025119.23.0 |
| Pattern Name | Sarasota Weave |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025119.23.0 |
| Pattern Name | Sarasota Weave |
| Collection | Lilly Pulitzer Iii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Solid |












