2025125.113.0 | Fiore Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025125.113.0 |
| Pattern Name | Fiore Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.85" |
| Horz. Repeat | 2.65" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025125.113.0 | Fiore Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025125.113.0 | Fiore Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025125.113.0 |
| Pattern Name | Fiore Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.85" |
| Horz. Repeat | 2.65" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |
Original: $418.95
-65%$418.95
$146.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025125.113.0 |
| Pattern Name | Fiore Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.85" |
| Horz. Repeat | 2.65" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 49% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Leaf |












