2025134.316.0 | Sherwood Emb, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025134.316.0 |
| Pattern Name | Sherwood Emb |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;POLYESTER - 38%;VISCOSE - 7% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025134.316.0 | Sherwood Emb, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
2025134.316.0 | Sherwood Emb, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025134.316.0 |
| Pattern Name | Sherwood Emb |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;POLYESTER - 38%;VISCOSE - 7% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025134.316.0 |
| Pattern Name | Sherwood Emb |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 30.7" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;POLYESTER - 38%;VISCOSE - 7% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |












