2025135.3.0 | Kirkby Texture, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025135.3.0 |
| Pattern Name | Kirkby Texture |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 25%;VISCOSE CHENILLE - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Celery |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025135.3.0 | Kirkby Texture, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
2025135.3.0 | Kirkby Texture, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025135.3.0 |
| Pattern Name | Kirkby Texture |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 25%;VISCOSE CHENILLE - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Celery |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025135.3.0 |
| Pattern Name | Kirkby Texture |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 60%;POLYESTER - 25%;VISCOSE CHENILLE - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Celery |
| Theme | Texture |












