2025136.1116.0 | Wycliffe Weave, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025136.1116.0 |
| Pattern Name | Wycliffe Weave |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0.71" |
| Horz. Repeat | 0.71" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 27%;LINEN - 21%;POLYESTER - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025136.1116.0 | Wycliffe Weave, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
2025136.1116.0 | Wycliffe Weave, Whitley Hall - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025136.1116.0 |
| Pattern Name | Wycliffe Weave |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0.71" |
| Horz. Repeat | 0.71" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 27%;LINEN - 21%;POLYESTER - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
Original: $154.35
-65%$154.35
$54.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025136.1116.0 |
| Pattern Name | Wycliffe Weave |
| Collection | Whitley Hall |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0.71" |
| Horz. Repeat | 0.71" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 46%;COTTON - 27%;LINEN - 21%;POLYESTER - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |












