2025147.195.0 | Holborn Stripe, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025147.195.0 |
| Pattern Name | Holborn Stripe |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;COTTON - 28%;LINEN - 15%;ACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025147.195.0 | Holborn Stripe, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025147.195.0 | Holborn Stripe, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025147.195.0 |
| Pattern Name | Holborn Stripe |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;COTTON - 28%;LINEN - 15%;ACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Original: $209.48
-65%$209.48
$73.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025147.195.0 |
| Pattern Name | Holborn Stripe |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;COTTON - 28%;LINEN - 15%;ACRYLIC - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |












