2025149.166.0 | Kent Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025149.166.0 |
| Pattern Name | Kent Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;POLYESTER - 35%;VISCOSE - 23%;LINEN - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025149.166.0 | Kent Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025149.166.0 | Kent Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025149.166.0 |
| Pattern Name | Kent Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;POLYESTER - 35%;VISCOSE - 23%;LINEN - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Original: $242.55
-65%$242.55
$84.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025149.166.0 |
| Pattern Name | Kent Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;POLYESTER - 35%;VISCOSE - 23%;LINEN - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |












