2025150.161.0 | Glen Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025150.161.0 |
| Pattern Name | Glen Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;COTTON - 28%;LINEN - 16%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025150.161.0 | Glen Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025150.161.0 | Glen Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025150.161.0 |
| Pattern Name | Glen Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;COTTON - 28%;LINEN - 16%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025150.161.0 |
| Pattern Name | Glen Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 55%;COTTON - 28%;LINEN - 16%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |












