2025153.16.0 | Colby Weave, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025153.16.0 |
| Pattern Name | Colby Weave |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.02" |
| Horz. Repeat | 1.41" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 30%;POLYESTER - 10%;LINEN - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025153.16.0 | Colby Weave, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025153.16.0 | Colby Weave, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025153.16.0 |
| Pattern Name | Colby Weave |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.02" |
| Horz. Repeat | 1.41" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 30%;POLYESTER - 10%;LINEN - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Original: $240.98
-65%$240.98
$84.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025153.16.0 |
| Pattern Name | Colby Weave |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.02" |
| Horz. Repeat | 1.41" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 51%;COTTON - 30%;POLYESTER - 10%;LINEN - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |












