22208 | Sutton Weave, Cobalt - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 22208 |
| Pattern Name | Sutton Weave - Cobalt |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Horizontal Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

22208 | Sutton Weave, Cobalt - Phillip Jeffries Wallpaper
22208 | Sutton Weave, Cobalt - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 22208 |
| Pattern Name | Sutton Weave - Cobalt |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Horizontal Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 22208 |
| Pattern Name | Sutton Weave - Cobalt |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Horizontal Repeat | 3.38 in (8.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |












