24904 | Sea Stone, Sky on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
This pattern is priced by the yard minimum of 12 yards then 4 yard increments (may have a $35 cut fee)
Purchase Phillip Jeffries Wallpaper Pattern Number 24904 Pattern Name Sea Stone - Sky From The Collection Prints. Enjoy This Solid Grasscloth Wallpaper. Cuttings Are Available Always Online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper Has Been Family Owned In Lynchburg Va Since 1969.
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24904 |
| Pattern Name | Sea Stone - Sky |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

24904 | Sea Stone, Sky on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
24904 | Sea Stone, Sky on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
This pattern is priced by the yard minimum of 12 yards then 4 yard increments (may have a $35 cut fee)
Purchase Phillip Jeffries Wallpaper Pattern Number 24904 Pattern Name Sea Stone - Sky From The Collection Prints. Enjoy This Solid Grasscloth Wallpaper. Cuttings Are Available Always Online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper Has Been Family Owned In Lynchburg Va Since 1969.
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24904 |
| Pattern Name | Sea Stone - Sky |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Modern |
$72.80
24904 | Sea Stone, Sky on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper—
$72.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard minimum of 12 yards then 4 yard increments (may have a $35 cut fee)
Purchase Phillip Jeffries Wallpaper Pattern Number 24904 Pattern Name Sea Stone - Sky From The Collection Prints. Enjoy This Solid Grasscloth Wallpaper. Cuttings Are Available Always Online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper Has Been Family Owned In Lynchburg Va Since 1969.
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24904 |
| Pattern Name | Sea Stone - Sky |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Blue |
| Theme | Modern |












