29411 | Vinyl Tranquil Weave, Starlight - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29411 |
| Pattern Name | Vinyl Tranquil Weave - Starlight |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

29411 | Vinyl Tranquil Weave, Starlight - Phillip Jeffries Wallpaper
29411 | Vinyl Tranquil Weave, Starlight - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29411 |
| Pattern Name | Vinyl Tranquil Weave - Starlight |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29411 |
| Pattern Name | Vinyl Tranquil Weave - Starlight |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 15 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Blue |
| Theme | Fabric Texture |












